İletişim  
Haberkulesi.com

Anasayfa | Tv Reytingleri | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Göbekli Sivil Savunma !

Seçim gezisindeyken helikopteri Kahramanmaraş bölgesinde düşen BBP lideri ve beraberindekiler 2 gündür bulunamadı.

Hiç bir gelişmiş ülkede yaşanmayan arama ve kurtarma faaliyetinin rezaletini en net ortaya koyan fotoğraf ise,bu faaliyetlerin göbekleri kendilerinden önce giden ve fiziken bu görevi layıkıyla yapamayacakları belli olan Sivil savunma görevlilerinin kurtarma faaliyetleri sırasındaki fotoğrafları...

Kategori  Kategori : Özel Haber
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 2590
Tarih  Tarih : 27 Mart 2009, 11:32

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Haberkulesi.com-Seçim gezisindeyken helikopteri Kahramanmaraş bölgesinde düşen BBP lideri ve beraberindekiler 2 gündür bulunamadı.

Hiç bir gelişmiş ülkede yaşanmayan arama ve kurtarma faaliyetinin rezaletini en net ortaya koyan fotoğraf ise,bu faaliyetlerin,göbekleri kendilerinden önce giden ve fizik durumları bu zor görevi yapmakta yetersiz kalacağı belli  olan sivil savunma memurlarının kurtarma faaliyetleri sırasındaki fotoğrafları.

Amerika,Almanya ve İngiltere gibi gelişmiş ülkelerde ''Arama Kurtarma''ekipleri yoğun eğitim alan her biri profesyonel bir sporcu fiziğine,kondusyonuna sahip olan,en modern techizatlarla donatılmış ve maaşları yüksek tutulan görevlilerden oluşurken,ülkemizde Sivil Savunma Teşkilatı'nın durumu içler acısı halde.

Ülkemizin en dağlık bölgelerinden biri olmayan bir bölgesine düşen helikopter 2 gündür bulunamıyor ve bu tür ''Arama Kurtarma'' faaliyetlerinde devletimizin resmi olarak kullanacağı resmi ilk teşkilat olan Sivil Savunma ekiplerinin faaliyetler sırasında medyaya yansıyan görüntülerinde  kıyafet olarak bölge arazi ve hava şartlarına uygun olmayacak şekilde giyindikleri,bir çoğunun oldukça kilolu olduğu ve orta yaş üzeri olduğu açıkca görülmekte.


0 derecenin altında bir ısının ve yoğun kar yağışının yaşandığı bölgede ''Arama Kurtarma'' faaliyetlerine katılan sivil savunma görevlilerin ellerinde eldivenlerin bile olmadığı kıyafetlerinin o zor koşullarda kendilerini bile korumakta yetersiz olduğu açıkca görüldü.


Ülkemizdeki sivil savunma teşkilatı ne yazık ki yıllardır deprem,doğal felaket ve kazalarda ''Arama Kurtarma Faaliyet''lerini en başarılı bir biçimde gerçekleştirecek elemanları değil siyasi referansları olan kişileri istihdam etmekte bunun sonucunda da en son yaşadığımız olay benzeri rezil bir ''Arama-Kurtarma'' faaliyeti ortaya çıkmakta.

İçişleri Bakanlığı'nın acilen,Sivil Savunma teşkilatımızı sil baştan örgütleyerek teşkilatı,1999 Marmara depreminde çok başarılı ''Arama Kurtarma'' faaliyetleri gösteren ve onlarca vatandaşın canını kurtaran gönüllülerce kurulmuş olan AKUT benzeri başarılı ve etkin bir ''Arama Kurtarma'' birimi oluşturması gerekmektedir.

Gökhan Karakaş
Haberkulesi.com Genel Yayın Yönetmeni
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Özel Haber

En Çok Okunan Haberler

ANKET

Hangi Marka Cep Telefonunuz Var ?

Tüm Anketler

Yayınlanan haber ve yazılar kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Web sitemizin dışında farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden ve sitedeki haberlere yapılan yorumlardan Haberkulesi.com sorumlu değildir. Haberkulesi.com Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir. Haberkulesi.com © 2007-2015 Tüm hakları saklıdır.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Gizlilik Politikamız