Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim  
Haberkulesi.com

Anasayfa | Tv Reytingleri | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

'' Satılık Böbrek ''

Vatandaşlarımızın işssizlikten ve çaresizlikten böbreklerini satmak için yasa dışı ilanların verildiğini ve adeta ''Böbrek Pazarı'' nın oluştuğunu belirterek bu konuda geniş detaylı bir haber yapmıştık.

Geçen iki yıl içerisinde hükümet tarafından hiçbir önlem alınmadığı gibi bu utanç verici durum daha da yaygınlaştı ve günde yüzlerce kişi internette böbreğini satmak yada böbrek satın almak için ilanlar vermeye başladı...

Kategori  Kategori : Özel Haber
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 3800
Tarih  Tarih : 03 Austos 2009, 15:25

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Vatandaşlarımızın işssizlikten ve çaresizlikten böbreklerini satmak için yasa dışı ilanların verildiğini ve adeta ''Böbrek Pazarı'' nın oluştuğunu belirterek bu konuda geniş bir haber yapmıştık.

16 Eylül 2007 tarih ve '' Satılık Böbrek İlanı! '' başlıklı haberimiz ile hükümetin dikkatini çekmeye çalışmış ve aynı zamanda böbreğini satmak isteyen veya böbrek satın almak isteyenler için olayın hukuki boyutunu ortaya koymuş,TCK'nın Organ veya doku satın alan, satan, satılmasına aracılık eden hakkında, 5 yıldan 9 yıla kadar ceza verilmesine hükmettiğini belirttmiştik.


Ancak Haberkulesi.com olarak üzülerek belirtmeliyiz ki geçen iki yıl içerisinde hükümet tarafından hiçbir önlem alınmadığı gibi bu utanç verici durum daha da yaygınlaştı ve günde yüzlerce kişi internette böbreğini satmak yada böbrek satın almak için ilanlar vermeye başladı.

Vahim tabloyu gözler önüne serdiğimiz 2007 yılından beri ilgili haberimize bile böbreğini satmak veya almak için yorumlar yapan vatandaşların mesajlarını açıkcası dehşetle okuduk ve yayınlanmasına müsade etmeden sildik.Ancak bizim Haberkulesi.com olarak gösterdiğimiz sorumlu davranışa maalesef birçok haber ve ilan sitesinin katılmadığını üzülerek belirtmek isteriz.

Son olarak  biz Haberkulesi.com editörlerini dehşete düşüren son bir durum daha oldu.Google arama motorunda ,'' satılık böbrek '' şeklinde arama yapılduğında ilgili sayfamızın ilk sırada çıkması sonucunda günde yaklaşık 300 kişinin bu kelime grubunda arama yaptığını gördük ki bu demektir ki benzer arama şekilleri ile birlikte günde yaklaşık 1000 kişi böbreğini satmak veya bir böbrek satın almak için aramalar yapıyor.

Hükümetin geçen yıllar içersinde vatandaşımızın genelini ilgilendiren başarılı bir ekonomik politika izlememesi aksine küresel krizinin de etkisi ile ülkemizdeki gelir dağılımının dengesizliğindeki artışı artıracak politikalar izlemesi ve bir çok olayda gördüğümüz gibi ''Kanayan Yaralarda'' kesin değil geçici önlemler almaya çalışması ülkemizdeki ekonomik vahim tabloyu artırıyor.

Bu Haber  Haberkulesi.com Yorumu Taşımaktadır.

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Özel Haber

En Çok Okunan Haberler

ANKET

Hangi Marka Cep Telefonunuz Var ?

Tüm Anketler

Yayınlanan haber ve yazılar kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Web sitemizin dışında farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden ve sitedeki haberlere yapılan yorumlardan Haberkulesi.com sorumlu değildir. Haberkulesi.com Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir. Haberkulesi.com © 2007-2015 Tüm hakları saklıdır.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Gizlilik Politikamız