Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim  
Haberkulesi.com

Anasayfa | Tv Reytingleri | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Muayene İstasyonu mu? Zaman Öldürme İstasyonu mu?

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda Araç muayene istasyonu özelleştirildi ve artık Doğuş grubu-Alman ortaklığında çalışan TÜVTURK firması Türkiye çapındaki araç muayene istayonlarını işletiyor.

Peki hala değişmeyen ne mi? Tabi ki ortalama 5-6 saate varan bekleme süreleri.

Kategori  Kategori : Özel Haber
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 3608
Tarih  Tarih : 28 Mays 2010, 13:58

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda Araç muayene istasyonu özelleştirildi ve artık Doğuş grubu-Alman ortaklığında çalışan TÜVTURK firması Türkiye çapındaki araç muayene istayonlarını işletiyor.

Peki hala değişmeyen ne mi? Tabi ki ortalama 5-6 saate varan bekleme süreleri.

Eski araç muayene istasyonalrı adeta rüşvet batağına dönmüştü,görevlilerin  ya da trafik müfetişlerinin ! eline 40-50 TL verdiniz mi aracınız kontrol edilmeden muayene onayını alıyordu.

Haberkulesi.com olarak bu duruma bizler el koymuş ve 3 Temmuz 2007 yılında yaptığımız

Araç Muayene İstasyonunda Kirli İşler

Başlıklı haberler araç muayene istayonlarında yaşanan kepazeliği gözler önüne sermiştik.6 bin okuyucu rakamına ulaşan bu ahberimiz sonrasında ise hükümet araç muayene işlemlerini özelleştirdi.

Şu an evet artık araçlar olması gerektiği gibi ayrıntılı olarak muayene ediliyor ama peki illaki vatandaşların 5-6 saat beklemelerine tüm günlerini buralarda kaybetmelerine birer mazeret mi.

TÜVTURK internet sitesinde randevu alanların beklemeden randevu saatinde araçlarının muayene edileceğini söylüyor ancak örneğin Hadımköy muayene istasyonunda hafta içi bir güne saat 13:00'de randevu aldığınızda 12:30 da da evrak işlemleri için hazır olmanıza rağmen araç muayene işlemleirniz ancak 17:00 gibi bitiyor.

Neden mi?

Çünkü maalesef özelleştirme yapılırken gerekli şartların öne sürülmediği açık çünkü araç muayene eden ustaların sayısı muayene istasyonuna gelen araçlara yetmiyor.Randevu alanlar ile tekrardan muayeneye gelen araç yoğunluğu sayısına çözüm bulacak personel istihdam edilmiyor.

Çözüm ise çok basit,Muayene istayonlarındaki muayene bant sayısı  ve araç muayene uzmanı sayısı artılır ise bekleme süresi de azalır.Ancak özelleştirme sonucu ihaleyı kazanan TUVTÜRK malesef kazancıyla doğru orantıda bir istihdam yaratmıyor ve bunun sonucunda da vatandaş eski sistemden de daha uzun şekilde saatlerce muayene istasyonlarında heba oluyorlar.

TUVTÜRK'ü denetlemekle görevli Ulaştırma Bakanlığı ise hala bu bekleme süreleri konusunda hiç bir icraat yapmıyor.

Haberkulesi.com

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Özel Haber

En Çok Okunan Haberler

ANKET

Hangi Marka Cep Telefonunuz Var ?

Tüm Anketler

Yayınlanan haber ve yazılar kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Web sitemizin dışında farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden ve sitedeki haberlere yapılan yorumlardan Haberkulesi.com sorumlu değildir. Haberkulesi.com Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir. Haberkulesi.com © 2007-2015 Tüm hakları saklıdır.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Gizlilik Politikamız