Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim  
Haberkulesi.com

Anasayfa | Tv Reytingleri | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

İstanbul'da Trafik Terörü

Dikat ediyor musunuz? Son zamanlarda İstanbul'da trafikte yaşanan düzensizlik had safhaya yükseldi.Özellikle taksi,dolmuş ve BelediyeHalk otobüsleri her türlü kural ihlallerini yapıyorlar.Bu işe ''Dur'' diyecek Valilik,Emniyet ve Büyükşehir Belediyesi ise hiç bir şey yapmıyor.

Onlarca milyar dolarlık projelerin konuşulduğu İstanbul'da trafik ellerine bisikler bile emanet edilmemesi gereken on binlerce sürücünün aymazlıklarına kaldı.

Kategori  Kategori : Yerel Haber
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1559
Tarih  Tarih : 26 Mays 2011, 22:59

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Dikat Ediyor musunuz? Son zamanlarda İstanbul'da trafikte yaşanan düzensizlik had safhaya yükseldi.Özellikle taksi,dolmuş ve Belediye-Halk otobüsleri her türlü kural ihlallerini yapıyorlar.


İstanbul'da bir ana caddede sadece 10 dakikanızı bu durumu tespit etmek için harcasanız onlarca kural ilhlalini gözlerinizle şahit olursunuz.

İstanbul'da yaşanan trafik anarşisi bir çok kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olurken  kamu düzenine olan inancında sarsılmasına sebep oluyor.
 
Kural ihlali neticesinde oluşan maddi kayıplı trafik cezalarında ise her sene İstanbul'da milyarlarca TL'lik zarar söz konusu oluyor.

Gelişmiş ülkelerde devletlerin an acımasız oldukları konuların başında trafik kuralları ihlalleri gelirken bizim ülkemizde Özellikle İstanbul'da kendimizin,annemizi-babamızın eşimizin çocuklarımızın canı ''Kasap'' olarak nitelendirebileceğimiz sürücülerin elinde.


Onlarca milyar dolarlık projelerin konuşulduğu İstanbul'da trafik ellerine bisikler bile emanet edilmemesi gereken on binlerce sürücünün aymazlıklarına kaldı.

Bu işe dur diyecek Valilik,Emniyet ve Büyükşehir Belediyesi ise hiç bir şey yapmıyor.

Mesai sistemine gmöre çalışan trafik polislerinin sayısı ise çok yetersiz.İzinli polisleri saymazsak gün ieçrsinde aynı anda sadece 600 trafik polisi görev yapıyor.Bunların bir yarısı Anadolu yakasında bir yarısı ise Avrupa yakasında görev yapıyor.İstanbul2da bir çok devlet yetkilisinin geliş gidişlerinde görev yapan trafik polislerini de bu sayıdan düştüğümüğüzde sokaklarda trafik ihlali yapanlara '' Dur'' diyebilecek çok az polis kalıyor maalesef.

Hükümetimiz her firsatta toplumsal olaylarda kullanılmak üzere Çevik kuvvet polisi alırken Trafik polisi alımına önem verilmiyor.Sonuç olarak da İstanbul trafiği ''Kasap'' sürücülerin elinde can çekişiyor.

Haberkulesi.com olarak Hükümetimizi acilen bu soruna hassas olmaya davet ediyoruz.

Haberkulesi.com
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Yerel Haber

En Çok Okunan Haberler

ANKET

Hangi Marka Cep Telefonunuz Var ?

Tüm Anketler

Yayınlanan haber ve yazılar kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Web sitemizin dışında farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden ve sitedeki haberlere yapılan yorumlardan Haberkulesi.com sorumlu değildir. Haberkulesi.com Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir. Haberkulesi.com © 2007-2015 Tüm hakları saklıdır.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Gizlilik Politikamız