Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim  
Haberkulesi.com

Anasayfa | Tv Reytingleri | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Popstar Bayhan'la Röportaj

2003'te katıldığı Pop Star yarışmasında farklı sesi ve üslubuyla bir anda meşhur olan Bayhan Gürhan,şarkıcılıkta tutmayan şansını Çiğköftecilikte arıyor.

Ortaköy'deki Bayhan Çiğköftecisi'ni açan Bayhan Habertürk'le yaptığı çarpıcı röportajda bakın neler söyledi...

Kategori  Kategori : Ünlülerle röportajlar
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 5964
Tarih  Tarih : 03 Temmuz 2011, 00:01

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

2003'te katıldığı Pop Star yarışmasında farklı sesi ve üslubuyla bir anda meşhur olan Bayhan Gürhan,şarkıcılıkta tutmayan şansını Çiğköftecilikte arıyor.
Ortaköy'deki Bayhan Çiğköftecisi'ni açan Bayhan Habertürk'le yaptığı çarpıcı röportajda bakın neler söyledi...


■ Nereden geldi aklınıza çiğköfteci açmak?
Popstar'a katılmadan önce aşçıydım. Piyasada çok çiğköfteci var biliyorum. Önce küçük bir yerde denedim. Emin olunca biriktirdiğim parayla burayı açtım. Aslında albüm hayalimi gerçekleştirmek için bu işe girdim.

■ Neyle geçindiniz onca zaman?
Mekânlarda şarkı söyleyerek para kazandım. Ama bir süre sonra deforme olduğumu hissettim. O sanat değil ki!

■ İki günde ünlü oldunuz. Yıllar önce amca oğlunu yanlışlıkla vurmanız, cezasını çekmenize rağmen yüzünüze vuruldu. Sonunda şöhret de bitti. Pişman mısınız yarışmaya katıldığınız için?

Pişman değilim, bir rüyaydı benim için. Sonrasında "Keşke yapsaydım" dediğim şeyler oldu. Ali Taran piyasaya çıkacak bir üründe beni kullanacaktı. Ercan Saatçi "Sözleşmesi bende" demiş. 12 yıllık tek taraflı bir sözleşme sunmuştu, kabul etmedim. O reklam da gitti böyle olunca. O sözleşmeyi kabul etmediğim için değil ama Ali Taran'la çalışmadığıma pişmanım. Tavır aldılar kabul etmeyince. Mustafa Altıoklar'ı da onlardan biri sanıp film teklifini reddettim. Ne benden doydular ne beni doyurdular.

DAĞLARDA GEZDİM
■ Sonra?
Gücüm tükendi ve İstanbul'u terk ettim. Beni kimsenin tanımayacağı yerlere gittim. Tanıdıkları zaman yer değiştirdim. Şöhret olmak istemiyordum artık. Adıyaman, Gaziantep, Adana'da dağ eteklerinde gezdim, yatırlarda kaldım. Aslında tam Survivor'a uygun adamım. Üstüme yarışmacı tanımam. Şehirde aç kalırım ama tabiatta kalmam.

■ Ne yediniz, içtiniz?

Ne bulduysam. Bir çobanla tanıştım. "Çırağın olayım, sadece yemek ver" dedim, kabul etti. Bir gün "Telefonuma bakayım" dedim. Daha açar açmaz yapımcı Muzaffer Kılıç aradı. Bana inananlardan biriydi. O kadar ısrar etti ki 60 günde stüdyoya girdim. 2008'de çıktı albüm. Bir klip yapabildim, o da bir ay yayınlandı. Konser yok, tanıtım yok, nasıl olacak? Gemi limana varamadı neticede. Kim yanlıştı bir önemi yok artık. İstediğim şeyi yapamadım. Her şey çok dengesiz gelişti. Tecrübesizdim, ne yapsam başaramadım, fırsatları değerlendiremedim. Asi oldum, fazla gururlu davrandım.

"KÖFTE YOĞURURKEN DOĞAÇLAMA MELODİ ÇIKIYOR"

■ Peki esnaflığa uyum sağladınız mı? Komşularınızla aranız nasıl mesela?
Çok iyi. Bazen şarkı söylüyorum onlara. Geçenlerde Che Guevara'yı, Yeşil Ördek'i söyledik. Köfte yoğururken de doğaçlama melodiler çıkıyor. Sonradan besteye dönüşenler oluyor.

"DENİZ SEKİ BANA GELSİN"

■ Deniz Seki sizinle çok uğraştı, hapse girmenizle alakalı "Katilden star olmaz" dedi. Sonra o da hapse girdi. "Oh canıma değsin" dediniz mi?
"Oh canıma değsin" demedim ama bir sanatçı o noktaya düşmemeli. Herkes ektiğini biçer. Ama düşene vurmam, kadını ezmek olmaz bizde. Yarışmadan sonra popülaritesini çok iyi değerlendirdi, parasıyla hava attı, lüks villasını gösterdi. Benim zoruma gitti bu. Yarışmadaki insanların çoğu zor şartlarda yaşıyordu. Onun bu durumunu kullanabilirdim. Psikolojik problemleri var hâlâ, tedavi edilmeli. Yardımcı olabilirim ona. Hayatın gerçeklerini anlatırım.
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Ünlülerle röportajlar

En Çok Okunan Haberler

ANKET

Hangi Marka Cep Telefonunuz Var ?

Tüm Anketler

Yayınlanan haber ve yazılar kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Web sitemizin dışında farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden ve sitedeki haberlere yapılan yorumlardan Haberkulesi.com sorumlu değildir. Haberkulesi.com Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir. Haberkulesi.com © 2007-2015 Tüm hakları saklıdır.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Gizlilik Politikamız