İletişim  
Haberkulesi.com

Anasayfa | Tv Reytingleri | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

''Transferde Son Söz Benim''

Galatasaray TV'ye konuşan Teknik Direktör Fatih Terim,

'' Bazı arkadaşlarımızın gene temasları var ama ben gene de tavsiye ediyorum en son benim ağzımdan çıkanlara dikkat etsin herkes. Yoksa herkes transferi seviyor, herkes transferi yapıyor, herkes transferi özlüyor, herkes transferden bahsediyor, kimin nereye ne ihtiyacı var zaten herkes biliyor ama dediğim gibi gene en son bize bakmakta yarar var. ''

Fatih Terim,Galatasaray'ın İspanya'da özel maçta karşılaşacağı Real Madrid hakkında da çarpıcı konuştu...

Kategori  Kategori : Futbol
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1344
Tarih  Tarih : 23 Austos 2011, 16:40

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Slovenya kampında yapılan son antrenmanda Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.


Slovenya kampının son günündeyiz. Bu kampı bir terapi kampı olarak da adlandırabilir miyiz? Muhteşem bir ortam var sıkı çalışmaların yanında…


Güzel bir ortamda çalıştığımız bir gerçek. Gerek psikolojik gerek ise fizik olarak dağınık olan konsantrasyonumuzu toplama adına burası faydalı oldu. Hazırlandık sonra bir erteleme oldu. Ertelemeye göre tekrar bir program yaptık. Araya milli takım maçları girdi. Herkesin konsantrasyonu dağılmıştı. Hem de o verdiğimiz iznin yarattığı boşluğu doldurma imkanımız oldu. Yeni gelen arkadaşlarımızla burada beraber olma imkanımız oldu. Sakin, sessiz ve güzel bir çalışma ortamı var ve bir terapi oldu hepimize.

İki aydır ciddi bir tempo içinde çalışmalar devam ediyor. Önemli hazırlık maçları oynadık. Geçtiğimiz yıl en çok sakatlıklardan çeken takım Galatasaray’dı. Bu sene en ufak sakatlık yaşamadık. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu bizim için çok önemli bir konu. Sakatlıklar her an hepimiz için geçerli. Şu ana kadar neredeyse herhangi bir antrenmanımıza katılmayan bir oyuncumuz olmadı. Bu benim de son 20-25 senede çok özlemle beklediğim, çok da karşılaşmadığımız ekstra bir durum. Çok memnunum. Bu arada ekip arkadaşlarımızı da kutluyorum. Önemli iş başardılar. Sağlık heyetimiz, yardımcı antrenörlerimiz, fizik hocalarımız, fizyoterapistlerimiz, doktorlarımız, masörlerimiz hepsi müthiş bir çalışma örneği gösterdiler. Bundan dolayı son derece memnunum. Twente, Inter, Liverpool ve Olympiakos gibi ağır maçlar oynuyoruz. Şimdi de Real Madrid maçı var. Sonuçlar çok önemli değil ama onlarla bizim oynamamız gerekiyor. Ondan evvel oynadıklarımızın da o gün için yumuşak olması gerekiyordu. Yeni başlamıştık. Ama Galatasaray’ın oralarda olduğunu ve oralarda olmak istediğini, oraların takımı olduğunu da bir şekilde oyuncularımıza da ifade etmek, tekrar herkese hatırlatmak da önemliydi.  Gerçek manada iyi de bir test, üzerinde analiz yapabileceğiniz önemli maçlar bunlar. Hazırlık maçı da olsa, kaybetsek de kazansak da. Oyunu neredeyse mevki mevkii inceleyebileceğimiz maçlar oldu. Bunu da Real Madrid’le bitireceğiz. Buna rağmen sakatlıkların az olması daha da sevindirici bir durum. Demek ki buna dayanabiliyoruz.

Bu konunun psikolojiyle de alakalı olduğunu düşünüyor musunuz?

Yüzde yüz öyle. Galatasaray takımının kötü günlerini de gördüm, sadece iyi günlerini görmedim. Bazı kötü günlerde de ben vardım. O yüzden iki tarafı da mukayese edebiliyorum. Psikolojik açıdan baktığımız zaman Galatasaray geçen sene o psikolojiyi yaşamış. Bu travmayı atlatmak kolay bir şey değil. Hep beraber el ele vermek lazım. Onun için ilk geldiğim gün bütün Galatasaraylılar’dan yardım istedim. Hala daha aynı fikirdeyim. Herkes de bana yardımcı oluyor. Herkese çok teşekkür ediyorum. Taraftarlarımıza, yöneticilerimize, tüm camiamıza. Bu işin içinden böyle çok daha rahat çıkacağız. Kolay bir şey değil. Çünkü ilk maçta da gördük bir hatadan sonra sanki yine yeniliyoruz gibi bir hava oluşuyordu. Şimdi o güven kendilerine geliyor. İnsanlar kaybedebilir ama Galatasaray takımı olduğunu, hedeflerinin ne olduğunu bildikten sonra sorun yok. Bunu da bu maçlarla, güveninizle, psikolojinizle halledebilirsiniz. O yüzden buna da çok önem veriyoruz. Her şey daha güllük gülistanlık değil. Çok yolumuz ve zamanımız var. Çok çalışmamız gerekiyor. Çok şey duruyor. Bugünlerden daha çok krizli günler gelecek. İnşallah gelmez ama buna da hazırlanmamız lazım. O yüzden bu çalışmalar ve beraberlikler önemli.

Slovenya kampına hareket öncesinde takıma hem gelenler hem de takımdan gidenler olacak demiştiniz. Az önce sayın Ali Dürüst canlı yayında Stancu’nun Orduspor’a kiralık olarak verildiğini söyledi. Transfer süreciyle ilgili neler söylemek istersiniz? Mutlaka takıma katılacak oyuncular da olacak…

Hep bu soru var ben de hep aynı cevabı veriyorum. Bu akşam ya da yarın Stancu’yla yollarımız bir yıllığına ayrılacak. Orduspor’la kiralık olarak anlaşıldı. Çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bizim de çok şansı olacağı için görme imkanımız olacak. Kendileriyle birebir konuştum. Hem kulüp hem de Stancu çok olgun karşıladılar. Emekleri için çok teşekkür ediyorum. İki tane iyi, karakterli arkadaşımız ama futbolda böyle şeyler var. Ben de gidiyorum, geliyorum. Bu olacaktır. Bu işin doğasında olan şeylerdir. Geçen seneden yabancı olarak az gidiyoruz ama zamanımız azalıyor tabi. Yöneticilerimiz uğraşıyor. Zaten herkes de duyuyor. Ben bundan çok sıkıntılı olduğumu ifade ediyorum. Yapacak bir şey yok. Her gün bazı isimler duyuyoruz. Hoşlanmadığımı hep ifade ediyorum. Ama gizli kalmıyor. En azından belirli noktada kalması gerekir. Zaten Galatasaray kendi iletişiminde de bunu veriyor. Benim arkamdaki tahtayı verdiğine göre çok da sorun değil. Burada benim kastım kimseden gizlemek değil ama bizim eğer Galatasaray taraftarıyla paylaşmadığımız bir şey varsa kimseyle paylaşmamız lazım. Ama her halde bu transfer oluyor. Aklımızda bazıları var katılmalar olacaktır. Yarın mı, öbür gün mü, İspanyadan dönerken mi olur ama 5 Eylül’e kadar vaktimiz var. Biz bunu kendimize 31 Ağustos’a kadar kendimize vakit koyduk. Bazı arkadaşlarımızın gene temasları var ama ben gene de tavsiye ediyorum en son benim ağzımdan çıkanlara dikkat etsin herkes. Yoksa herkes transferi seviyor, herkes transferi yapıyor, herkes transferi özlüyor, herkes transferden bahsediyor, kimin nereye ne ihtiyacı var zaten herkes biliyor ama dediğim gibi gene en son bize bakmakta yarar var. Nasipse 1-2 arkadaşımızın katılmasını bekliyoruz. Eğer iyi bu dönemde iyi hazırlanmamış olan varsa, ya da oynamasını istediğim arkadaşlarımız olursa onları da gönderebilirim.  Çünkü bazılarının oynamaya ihtiyacı var. Onlar son seneleri pek oynayarak geçirmedikleri için eskiden tanıdığımız bazı oyuncuları da eksik buldum açıkçası, bunu da kendileriyle paylaştım. O yüzden oynamaları adına bu fedakarlığı yapabiliriz. Umulmadık arkadaşlarımız da gidebilir bu konuda.  Yani ummadık diyorum ama enteresan bir söz değil bu. Muhakkak bunun sebebi budur yani, onun oynamasını sağlayıp, takımda daha fazla oynamasını hesap ettiğimiz takıma verip,  dönüşünü bize en iyi şekilde yapmasını sağlamak için bunu yapabiliriz.

Milli takımdan sonra baktığımızda yine Galatasaray’a döndünüz, üç aya yakın bir zamandır çalışıyorsunuz ve bu sefer milli takımdakine oranla ailenizden daha fazla uzakta kaldınız. Bunu nasıl değerlendireceksiniz.

Benim ailem zaten bana bu konuda en çok yardımcı olan insanlar. İnanın bana sevdiklerim beni yalnız bırakmıyor açıkçası. Bir şekilde hem eşim hem de çocuklarım bana bu anlayışı gösterip beni buraya hazırlıyorlar. Bunun dışında da benim bir ailem Galatasaray.  O yüzden herkesin bu sıcak ilgisi bize bir takım şeyleri de unutturuyor. Ayrıca da cefa olmadan da sefa olmaz. Sıkıntısız bir şey olmaz. Hem onu hem de ötekini yapayım bunların hepsi aynı anda olmaz. Bir takım sıkıntıları çekmeden doğru hedeflere varamazsın. Başarılı olmak isteyen insanlar için çok güzel bir ikilik var. Başarılı olmak isteyen insanlar ya işlerini çok severler ya da sevdikleri işi yaparlar. Bende öyle düşünüyorum. Bu arada sorduğun için teşekkür ederim. Kızlarım bana hayatım boyunca en büyük destekçiler ama bu konuda da hiçbir zaman yakınmaları olmadı.

Giydiğiniz tişörtler çok beğeni topladı ve satışlar yavaş yavaş artıyormuş. Bunu nasıl değerlendireceksiniz?

GSStore’a sormak lazım. Onlar giy diyorlar bende giyiyorum.  Beğenerek de giyiyorum hem de güzel oluyor. Satışlar çok bol olur ve oradan da Galatasaray’a faydalı olur. Hem sponsorların hem de Galatasaray’ın ürünlerini giymeye çalışıyoruz. Herkes alıyorsa eğer bundan son derece memnun oluruz . Orada herkesin sevdiği bir şeyi giymesi benim içinde iyi olur.

Son hazırlık maçı olarak Real Madrid maçı gözüküyor. Bu maç hakkında neler söylemek istersiniz?

Bugün normal maçta da hazırlık maçında da Real Madrid’le deplasmanda oynamak hiç kolay değil. Ama maçın şekli güzel, Santiago Bernabeu’da Galatasaray’ın olması güzel. Tekrar İspanya da oynamak,  var olmak, hatırlanmak bunları isteyen bir camia olarak bu önemli bir randevu. Hazırlık maçı da olsa iyi oynayan kendine bunu ciddi olarak algılayan bir Galatasaray önemli. Sonuç olarak Galatasaray olarak güven açısından bu maç çok önemli bizim adımıza. Arkadaşlarımız içinde önemli hem birlikte oynamaları açısından hem de o statta, o seyirci önünde oynamayan var. Her şeyiyle hoş bir karşılaşma o yüzden oynayan, izleyen herkes keyfini çıkarsın dileğimiz bu. Eylül ayından itibaren de hayırlısıyla ligimize başlayacağız. Herkes için bunun keyfini çıkarmak son derece önemli.

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Futbol

En Çok Okunan Haberler

ANKET

Hangi Marka Cep Telefonunuz Var ?

Tüm Anketler

Yayınlanan haber ve yazılar kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Web sitemizin dışında farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden ve sitedeki haberlere yapılan yorumlardan Haberkulesi.com sorumlu değildir. Haberkulesi.com Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir. Haberkulesi.com © 2007-2015 Tüm hakları saklıdır.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Gizlilik Politikamız