Dünyaca Ünlü Futbolcu Messi'ye Hapis Cezası !

Açıklama: Barcelona'nın ünlü golcüsü Lionel Messi ve babası, İspanya mahkemelerince vergi kaçırma suçundan dolayı 21 ay hapis cezasına çarptırıldı. Messi ilk kez hüküm giydiğinden ve hapis cezası 2 yıldan az olacağı için şimdilik cezaevine gönderilmeyecek.
Kategori: Spor
Eklenme Tarihi: 06 Temmuz 2016
Geçerli Tarih: 24 Eyll 2017, 15:00
Site: Haberkulesi.com
URL: http://www.Haberkulesi.com/haber_detay.asp?haberID=10257Barcelona'nın ünlü golcüsü Lionel Messi ve babası, İspanya mahkemelerince  vergi kaçırma suçundan dolayı 21 ay hapis cezasına çarptırıldı. Messi ilk kez hüküm giydiğinden ve hapis cezası 2 yıldan az olacağı için şimdilik cezaevine gönderilmeyecek.


Uzun süredir vergi kaçakçılığı davasıyla İspanya’da gündem olan Barcelona’nın yıldız, 1 ay önce hakim karşısına çıktı. 2007-2009 yılları arasında 4.1 milyon Euro vergi kaçırdığı iddiasıyla açılan davada zorunlu olarak ifade veren Arjantinli yıldız, kendini savundu.

Sakal ve bıyık bırakmış şekilde salona gelerek şaşırtan 29 yaşındaki futbolcu, “Ben yalnızca futboluma konsantreyim. Hayatımda 1 dakika bile imzaladığım belgeleri okumadım. Bu konularda babama ve avukatıma güveniyorum” ifadelerini kullanmıştı.


Mahkeme yargılama sonrası Messi ve babasına 21 ay hapiis cezası verdi. Ancak, Messi ilk kez hüküm giydiğinden ve hapis cezası 2 yıldan az olacağı için şimdilik cezaevine gönderilmeyecek.