Fransa'da Kamyonlu Terör !

Açıklama: Fransa’nın güneyindeki Nice kentinde düzenlenen terör saldırısında en az 84 kişi hayatını kaybetti. Festival için toplanan kalabalığın üzerine kamyonla giren terörist vurularak etkisiz hale getirildi.
Kategori: Dünya
Eklenme Tarihi: 15 Temmuz 2016
Geçerli Tarih: 23 Eyll 2017, 14:07
Site: Haberkulesi.com
URL: http://www.Haberkulesi.com/haber_detay.asp?haberID=10267Fransa’nın güneyindeki Nice kentinde düzenlenen terör saldırısında en az 84 kişi hayatını kaybetti. Festival için toplanan kalabalığın üzerine kamyonla giren terörist vurularak etkisiz hale getirildi.

Fransa’nın güneyindeki Nice kentinde düzenlenen terör saldırısında en az 84 kişi hayatını kaybetti. Onlarca ağır yaralının olduğu saldırı sırasında meydanda yaklaşık 400 bin kişinin olduğu iddia ediliyor. Yerel Nice Matin gazetesi polisin etkisiz hale getirdiği saldırganın 31 yaşında ve Tunus kökenli olduğunu yazdı. Fransa'daki terör saldırı sonrası Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, olağanüstü hal uygulamasının 3 ay daha uzatılacağını açıkladı.


İŞTE NİCE'DEKİ TERÖR SALDIRISININ EN NET GÖRÜNTÜLERİ90 KİLOMETRE HIZLA 2 KİLOMETRE KALABALIĞIN ÜZERİNE İLERLEDİ

Polis yetkilileri kamyonun 90 kilometre hızla 2 kilometre boyunca ilerlediğini açıkladı. Kamyonun durdurulmaya çalışıldığını ancak bu sırada çok sayıda kişinin de hayatını kaybetti açıklandı.