Esenyurt Ulaşım Sorunu

Açıklama: İstanbul Avrupa yakasının hızla gelişen Esenyurt ilçesinin esas sakinlerinin oturduğu merkezde büyük bir ulaşım sorunu yaşanıyor. İlçede hiç bir İETT otobüs hattının ana durağı bulunmadığı için Bahçeşehir ve Boğazköy'den dolu gelen otobüslere binmek durumunda kalan Esenyurt halkı sabahın erken saatlerinde dahi balık istifi bir biçimde otobüslere binmek zorunda kalıyorlar işlerine ulaşabilmek için...
Kategori: Yerel Haber
Eklenme Tarihi: 12 Aralk 2011
Geçerli Tarih: 23 Eyll 2017, 14:06
Site: Haberkulesi.com
URL: http://www.Haberkulesi.com/haber_detay.asp?haberID=5992


İ
stanbul Avrupa yakasının hızla gelişen Esenyurt ilçesinin esas sakinlerinin oturduğu merkezde büyük bir ulaşım sorunu yaşanıyor.


İlçede hiç bir İETT otobüs hattının ana durağı bulunmadığı için Bahçeşehir ve Boğazköy'de  dolu gelen otobüslere binmek durumunda kalan Esenyurt halkı sabahın erken saatlerinde dahi balık istifi bir biçimde otobüslere binmek zorunda kalıyorlar işlerine ulaşabilmek için.

Son yıllarda lüks konut projelerinin yer aldığı Esenyurt ilçesinin merkezinde ise durum farklı.Genelde asgari ücretle çalışan vatandaşlarımızın yoğun olduğu Esenyurt merkezde işlerine gidebilmek için otobüslere binmek durumunda kalan insanlar büyük bir eziyet çekiyorlar.

Çünkü yüzbinlerce vatandaşın yaşadığı Esenyurt'ta hiç bir İETT otobüs hattının ana durağı yok.Vatandaşlar başka bölgelerden kalkan ancak kendi bölgelerinden geçen dolu otobüslere binmek zorunda kalıyorlarki bu durum da bile balık istifi halindeki otobüslere binmek bile büyük bie şans oluyor.

Bölgeden geçen minibüs sayısı yeterli ancak zaten çoğu asgari ücretle geçinen vatandaşlar bir kaç vasıta değiştirerek işlerine ulaşabildikleri için ''Aktarma'' hakkını kaybetmemek için minibüsleri fazla tercih edemiyorlar.

Düşünün yüzbinlerce vatandaşın yaşadığı Esenyurt'ta hiç bir ana durak yok ve bölgeden geçen ise sadece şu hatlar var :

142 BOĞAZKÖY MAH.- AVCILAR METROBÜS   
146 BOGAZKÖY MH.-BAHÇEŞEHİR-BAKIRKÖY    
147 ŞAHİNTEPESİ - AVCILAR    
 76D BAHÇEŞEHİR-TAKSİM(ÇİFT KATLI)


Ki bu otobüslerde zaten ana duraklarında dolmuş bir durumda geçiyorlar Esenyurt'tan

Sabah 06:00'dan itibaren Esenyurt durakları onlarca insanın bu kış aylarında soğuk havada geçen balık istifi halindeki otobüslere binmek için umutla beklemelerine tanıklık ediyor.İETT garajları ise garajlarda bekleyen boş otobüslere misafirlik etmeye devam ediyor.

Haberkulesi.com