Seyahat edilecek en pahalı ülkeler
Güncel

Seyahat edilecek en pahalı ülkeler

Bütçesine göre sırt çantasını alıp gezginler için seyahat edilecek en pahalı ülkeler var. O zaman bu listede cebinizde bir delik açmaya ve banka hesabınızı boşaltmaya hazır mısın? Damak tadınızı şımartmak için pahalı otel konaklamaları, fahiş taksi fiyatları ve pahalı kaliteli yemeklerden bahsediyoruz. Para bir sorun değilse ve seyahat etmek ve ciddi miktarlarda nakit harcamak için bir yer arıyorsanız, Acentalar gibi araştırmalara dayanan en pahalı listelerin temelini oluşturan ülkeler şunlardır.

 

Seyahat edilecek en pahalı ülkenin başında İsviçre geliyor

isviçre seyahat
isviçre seyahat

Güzel kristal berraklığındaki göller, geniş çiçek tarlaları ve karla kaplı Alp dağları ile İsviçre, herhangi bir gezginin kova listesinde olmalıdır. Kara ile çevrili bu küçük ülke, geziniz boyunca huşu içinde ağzınızı açık tutacak bol miktarda doğaya sahiptir. Bir tablonun içinde yaşamak gibi, sadece bu cebinizde bir delik açacak. CEO World Magazine , onu dünyanın yaşanacak en pahalı ülkesi olarak adlandırıyor ve Zürih, iş merkezi, dünyanın en pahalı alışveriş bölgesi Bahnhoffstrausse’ye ev sahipliği yapıyor. Bu cadde, Rolex, Gucci ve Prada gibi markalara ev sahipliği yapıyor ancak burada alışverişi ekstra pahalı kılan, ülkede yaşamanın yüksek maliyeti.

 

Uçak biletleri, otel fiyatları ve taksi ücretleri arasında, İsviçre ziyaret edilecek birçok pahalı ülke listesinin başında geliyor. Hoppa’nın 2020 Dünyanın En Pahalı Tatil Yerleri Listesinde üçüncü sırada yer almaktadır. Başka bir listede Zürih, turistler için en pahalı kaliteli yemek seçenekleri kategorisinde birinci ve ülke çapında seyahat etmek için harcayacağınız harcamalar açısından üçüncü sırada yer aldı.

 

Cayman Adaları

pitoresk adası olan cayman adaları
pitoresk adası olan cayman adaları

Karayipler’de bulunan bu pitoresk ada, el değmemiş beyaz kumlu plajlara, güzel mercan rezervlerine, turkuaz yeşili sulara ve el değmemiş huzurlu bir inziva vaadine ev sahipliği yapmaktadır. Yoğun yaşam tarzlarından kurtulmak isteyen birçok turist için bir cennet dilimi. Burası son yıllarda lüks yaşam, refah ve milyoner yaşam tarzıyla o kadar eşanlamlı hale geldi ki, en pahalı tatil destinasyonları listesinde bir numara olarak sıraladı.

 

Cayman’ın talk-yumuşak kumlarında ve hindistancevizi kaplı plajlarında gezinmenin bir bedeli var ve bu da ağır. Bu adada bir tatil size günde yaklaşık 590 dolara mal olacak. Kişi başı gecelik ortalama 360 $ ‘dan dünyanın en pahalı otel odalarına sahiptir.

 

Norveç

Viking mirası Norveç
Viking mirası Norveç

Birçoğu, Viking mirasına dayanan zengin kültürü, şaşırtıcı doğal manzaraları ve büyüleyici küçük göl kenarı kasabaları nedeniyle her yıl bu İskandinav ülkesine akın ediyor. Çok sayıda UNESCO Dünya Mirası alanına ve güzel Norveç çiçeklerine veya dar göl kanallarına ev sahipliği yapmaktadır . Başkenti Oslo, dünyanın en temiz ve en güvenli şehirlerinden biridir, ancak aynı zamanda oldukça pahalıdır.

 

Norveç, Kuzey Avrupa’nın en pahalı ülkelerinden biridir ve genellikle ziyaret edilecek en pahalı yerler listesinde yer alır. Mallar ve hizmetler ABD’dekinden yaklaşık% 50 daha yüksek olan mal ve hizmetler satın almayı planlıyorsanız, başkentte günde yaklaşık 258 $ ve hatta daha fazlasını harcamaya hazır olun.

 

Danimarka

Turistlerin seyahat yeri Danimarka
Turistlerin seyahat yeri Danimarka

Danimarka’nın neden dünyanın dört bir yanındaki turistler için kısa süreli ziyaretler için en gözde yerlerden biri olduğunu anlamak kolaydır. Bir ortaçağ Viking cazibesi, yapacak çok sayıda aktivite ve genellikle her zaman mutlu ve misafirperver olan yerliler var. Su yollarını çizen renkli mimarileri ve ziyaret edilebilecek sayısız kaleleriyle ünlüler. Birçok turist, fiyatların banka hesaplarında yarattığı çöküntüyü fark edene kadar başkent Kopenhag’ın manzaralarının ve sesinin tadını çıkarıyor.

 

Şehirdeki ortalama harcama günlük 316 dolar civarında olacaktır. Ve oraya uçakla gitmek nispeten ucuz olsa da, sizi geri getirecek olan, ABD’dekilerden %40 daha pahalı olan mal ve hizmet fiyatlarıdır.

 

Sıradaki En Pahalı Seyahat Ülkesi İsveç

Diğer en pahalı seyahat ülkesi İsveç
Diğer en pahalı seyahat ülkesi İsveç

Şehirlerinin bir kısmını kateden sayısız kanalı nedeniyle Kuzey’in Venedik’i olarak adlandırılan İsveç , ziyaret edilebilecek en güzel İskandinav ülkelerinden biridir. Başkenti Stockholm, turistler için yapılacak pek çok aktivite ile şık ve çekicidir. Viking kültürünü öğrenmek için etrafta dolaşıp mimariye hayran kalabilir veya birçok müzeden birini ziyaret edebilirsiniz.

 

New York veya İsviçre kadar pahalı olmasa da, İsveç hala turistler için oldukça yüksek bir fiyat etiketi uyguluyor. Ortalama olarak, bu İskandinav ülkesinin tadını çıkarmak için günde yaklaşık 316 $ harcamak zorunda kalacak. Oraya varmak o kadar pahalı olmayacak (en ucuz uçak biletlerine sahipler) orada kalmak farklı bir hikaye. İsveç’teki malların fiyatı ABD’dekinden% 30 daha pahalıdır.

 

Buz Diyarı

Buz Diyarı seyahat ülkesi
Buz Diyarı seyahat ülkesi

En güzel İskandinav Ülkelerinden biri olmasa da İzlanda, harcayacak parası biraz daha fazla olanların tercih ettiği bir destinasyon olmuştur. Genellikle buz ve ateş ülkesi olarak adlandırılan İzlanda, pitoresk dağlara, buzul lagünlerine, jeotermal göllere, kaya ve buz oluşumlarına ve ünlü gayzerlerine sahiptir. Ama bu kadar güzelliğin de bir bedeli var! Dünyanın en pahalı destinasyonlarında beşinci sırada yer alan Ice Land size günlük 447 dolara mal olabilir. İzlanda’ya uçuşlar en ucuzu olabilirken, diğer malların fiyatları ABD’dekinden %10 daha pahalı.

 

Japonya

Listeye devam sehat ülkesi Japonya
Listeye devam sehat ülkesi Japonya

Zaten dünyanın her yerindeki pek çok insanın seyahat listesinde yer alan Japonya, enfes yemek ücretlerine, katıksız kültüre ve deneyimlenecek pek çok ilginç manzaraya ve sese ev sahipliği yapıyor. Mağazalarında bütçenize uyacak birçok şahane yiyecek olsa da, yine de diğer ülkelere kıyasla Japonya, turist olarak ziyaret edilebilecek en pahalı yerlerden biridir.

 

Başkenti Tokyo, gösterişli amiral gemisi tasarımcı mağazalarının kurduğu ve kredi kartlarınızı en üst düzeye çıkarmaya hazır olduğu ünlü Ginza caddesine ev sahipliği yapmaktadır. Şehirdeki bir otel size gecelik 300 dolara mal olacak ve bu sadece dört yıldızlı konaklama için. Buradaki taksi ücretleri dünyanın en pahalıları arasında. 2020 dünyanın yaşanacak en pahalı yerleri arasında dördüncü sırada yer alıyor.

 

ABD Bir Başka Seyahat Ülkesi

Bir Başka Seyahat Ülkesi ABD
Bir Başka Seyahat Ülkesi ABD

New York City ve San Francisco gibi turistlerin gözde mekanlarıyla ABD hala seyahat edilecek birçok pahalı yer listesinin başında geliyor. Hoppa’nın listesindeki Cayman Adaları tarafından devrilmesine rağmen, dünyanın en pahalı posta kodlarına ev sahipliği yapan New York, hala yüksek bir fiyat etiketi talep eden dördüncü sırada yer alıyor. New York ünlü bir şekilde pahalıdır ve size günde 464 $ ‘ı geri koyacak ve ardından Las Vegas, bir turiste günde yaklaşık 392 $’ a mal olacak.

 

Hiç uyumayan şehir, hala en pahalı otel fiyat etiketlerinden birini gecelik 250-300 dolar civarında yönetiyor ve buna taksi gezileri, akşam yemekleri ve geziler için fiyat bile dahil değil.

 

Birleşik Arap Emirlikleri

Arab seyahat yeri Birleşik Arap Emirlikleri
Arab seyahat yeri Birleşik Arap Emirlikleri

Son yıllarda Dubai ve Abu Dabi gibi birçok şehir, harcayacak parası biraz daha fazla olanların gözde seyahat noktalarına ev sahipliği yaptı. Petrol zenginliği ile beslenen bu yerler, zenginler için göz alıcı oyun alanları haline geldi. Eşsiz mimarisi, gösterişli alışveriş merkezleri ve palmiye ağacı şeklinde insan yapımı adası, zenginliklerinin ve lüks sevgisinin bir kanıtıdır. Helikopter gezileri ve yat gezileri gibi enfes gezilerle Dubai, Hoppa’nın listesinde ikinci sırada yer alan en pahalı tatil destinasyonlarından biridir.

 

Beş yıldızlı bir otel size ortalama olarak gecelik 300 dolara mal olacak ve hakkında çok konuşulan Royal Caribbean sahil gezisi, dünyanın en pahalı, yaklaşık 33.000 dolara mal olacak ve bu bir yazım hatası değil.

 

İngiltere Bilindik Seyahat Ülkesi

Bilindik Seyahat Ülkesi İngiltere
Bilindik Seyahat Ülkesi İngiltere

İngiltere’ye gidin diyorlar, kraliçeyi ziyaret etmek için İngiltere’ye gidin, ama size söylemedikleri bunun size ne kadara mal olacağı. Avrupa’nın ana iş merkezlerinden birine ve Avrupa’da olup biten her şeyin merkezine bir ziyaret size günde yaklaşık 382 dolara mal olacak. Elbette, bir arkadaşının evinde uyumak gibi her zaman daha uygun fiyatlı seçenekler vardır, ancak ortalama olarak bir turist Londra’da bir otelde bir gece için 217 dolara kadar harcamak zorunda kalır. İngiltere aynı zamanda Avrupa’nın en pahalı tren bileti fiyatlarından birine sahip. İngiltere ve Birleşik Krallık’taki diğer bölgeler, her tür turist için sunacak çok şey ve çok çeşitli yerlere sahiptir, ancak ziyaret etmek için en pahalı yerlerden biridir, bu nedenle önceden hazırlanın ve bilet satın alın.

 

Fransa

France
France

Avrupa maceraları söz konusu olduğunda, Fransa, Avrupa kültürünü anlamak için hala ziyaret edilecek yerler listesinin başında geliyor. Zengin kültürü, tarihi ve mutfak teklifleriyle ünlü Fransa, hala dünyanın her yerindeki turistler için en ilginç yerlerden biridir. Ünlü Fransız şehri Paris, romantizmin yanı sıra zenginlik ve lüks olarak ün kazanmıştır.

 

Şu anda şehri ziyaret etmenizi sağlayacak birçok bütçe seçeneği varken, ortalama olarak Fransa’ya yapacağınız bir gezi sizi diğer ülkelere kıyasla oldukça geri getirecektir. Paris’te bir gün size yaklaşık 352 dolara mal olacak. Birçok tarihi saray, biri gecesi 26.000 dolar olan otellere dönüştürüldü.

 

Son Seyahat Ülkesi Avustralya

Listenin sonu Seyahat Ülkesi Avustralya
Listenin sonu Seyahat Ülkesi Avustralya

Doğa ve vahşi yaşam severlerin yanı sıra macera arayanlar için favori bir yer olan Avustralya, The Great Barrier Reef ve ünlü Sidney Opera Binası’na ev sahipliği yapmaktadır. Harika doğa, güneş kumu ve vahşi hayvanların tadını çıkaran gezginler için.

 

Ancak altındaki toprak sadece yaşamak için değil, aynı zamanda ziyaret etmek için de pahalı bir yer haline geldi. Güneydeki bu izole edilmiş adaya ulaşmak için uçak biletlerinin fahiş fiyatının yanı sıra, mallar ve hizmetler de ABD’dekilerden yaklaşık% 10 daha pahalıdır. Hoppa’nın araştırmasına göre, Sidney’deki bir turist ortalama olarak günde yaklaşık 295 dolar ödemek zorunda kalacak.

İlginizi Çekebilecek Benzer Haberler:

Deprem Güvenliği Tasarımı Yapıldı
Uluslararası inceleme paneli, Giant Magellan Telescope'un 14 milyon poundluk gözlemevini dünyanın sismik olarak en aktif bölgelerinden birinde deprem hasarından koruyabilen yenilikçi sismik koruma sistemini övüyor.   Geçen hafta, ...
Bitcoin 25.000 $ seviyesine ulaştı
Kripto para biriminin değeri özellikle Bitcoin değeri Mart ayında 5.000 $ 'dan 25.000 $' a yükseldi ve son sekiz ayda yüzde 400 gibi muazzam bir artışa ...
Yüzyıl sonra mercan resifleri tükeniyor
BM çevre raporu, dünya mercan resifleri yüzyılın sonuna kadar tükenebilir. Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), sera gazı emisyonlarında ciddi düşüşler olmadığı sürece, dünyadaki mercan resifleri her ...
Kanada Sürdürülebilir Kalkınmada Yükseldi
Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı (SDSN) tarafından hazırlanan yeni bir rapor , Kanada'yı sürdürülebilir kalkınma açısından 162 ülke arasında 20. sırada gösteriyor. Kanada, % 77,9'luk toplam puanla ...
SKH’ler ile SDG’ler arasındaki iklim değişikliği anlaşması
Avrupa Komisyonu, SDG çerçevesi için hazırlıklar ve müzakereler boyunca COP21 süreci, entegre bir yaklaşımın gerekli olduğu konusunda ortaya çıkan fikir birliğini kabul etti. iklim değişikliği ve ...
Dijital Faydalar İnsanı Nasıl Etkiliyor
'Dijital Yerli' misiniz? Dijital faydalar terimini hiç duydunuz mu? Dünyayı sadece internetle içli dışlı olan insanlar bu haber akışıyla yola çıkarak dijital dünyayı ve dijital dünyamızı anlatıyor.   Şimdi, ...
Moderna aşısı şiddetli alerjik reaksiyon
Bostonlu bir doktor, Moderna'nın aşı için türünün ilk bildirilen COVID-19 aşısına şiddetli alerjik reaksiyon gösterdiğini söyledi. Moderna ise bu durumu araştırmaya başladı. Bostonlu doktor Dr. Hossein ...
Dayanıklılığa olan artan ihtiyaç ve sürdürülebilir gıda sistemleri
Birçok kentsel alanda, nakit aracılı doğa yeterli, güvenli, besleyici ve yeterli yiyecek belirli bir gıda güvenliği yaratır ve beslenme zorlukları, eşzamanlı olarak yüksek istihdam seviyelerinden kaynaklanan ...
Haber Fotoğraflarla 24 Aralık Dünya
Dünya'da neler oluyor? Dünya'da görsel olarak iyi ve kötü yaşanan olayları haber niteliği taşıyan fotoğrafları haberler olarak sizlere sunuyoruz. Öyleyse Dünya'dan fotoğraflarla haberler...   Haber : HİNDİSTAN - ...
Öz farkındalık neden bu kadar önemli
Varlığımızı ve öz farkındalık konumumuzla, arkadaşlarımızla ve ailemizle, vücudumuzun ihtiyaç ve arzularıyla ve zihnimizin duygusal ve entelektüel ifadeleriyle özdeşleştiririz. Örneğin: 'Ekonomi okuyan bir öğrenciyim, üç kız ...

2 thoughts on “Seyahat edilecek en pahalı ülkeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir