Depresyon ve durgunluktan kurtulma yolları
Güncel

Depresyon ve durgunluktan kurtulma yolları

Depresyon yükselen borç seviyeleri, dalgalanan piyasalar en çok sebepler arasındadır. Düşen petrol fiyatları ile, kemerinizin altında para tasarrufu sağlayan bazı ipuçlarına sahip olmak bir cankurtaran olabilir. Böylece daha da kötüye gittiğinde, durgunluktan nasıl kurtulacağınızı bilirsiniz.

 

Ne yazık ki, durgunluk kontrolümüz dışındaki bir şeydir, ancak kontrol edebileceğimiz şey. Finansal durgunluğa nasıl tepki verdiğimiz ve nasıl hazırlanacağımızdır. Mali durumunuzu korumak için ihtiyati tedbirler almak dünya çapında bir fark yaratabilir, bu nedenle bir sonraki mali krizden önce, mali durumunuzu resesyona geçirmek için bu adımların bir kısmını veya tamamını attığınızdan emin olun.

 

Depresyon arınma aracı: Acil Durum Fonu Oluştur

Acil Durum Fonu Oluştur Depresyon arınma aracı
Acil Durum Fonu Oluştur Depresyon arınma aracı

Ekonomi dibe vurmaya başladığında, işlerimiz ve gelirimiz tehlikeye girebilir ve bu nedenle durgunluğa hazırlanırken acil durum fonunu kurtarmak çok önemlidir . Özetle, acil durum fonu, yalnızca finansal zorluklar sırasında günlük yaşamınızı atlatmanıza yardımcı olmak için biriktirdiğiniz paradır.

 

İster çalışma saatleriniz kısaltılmış olsun, ister işinizi kaybetmiş olun, işiniz hiç para kazanmıyor veya bazı zayıf finansal kararlar vermiş olun, acil durum tasarrufları size geri çekilmeniz için bir güvenlik ağı sağlayacaktır, böylece dalgayı sürdürebilirsiniz ve durgunluktan ayağa kalkın. Mümkünse, 3 ila 6 aylık maaşlarınızdan tasarruf etmeye çalışın, böylece ekonomi çöktüğünde ve para sıkışık olduğunda, krediye dönmenize gerek kalmaz. Krediyi bir güvenlik ağı olarak kullanmak, insanları yıllarca rahatsız eden bir hatadır. Çoğu, zorlu yama sırasında ödünç aldıkları parayı (artı faizi) halihazırda ödemek zorunda olduklarından daha büyük bir gelire ihtiyaç duyacakları gerçeğini öngörmüyor.

 

Zor zamanlar her zaman düşündüğünüzden daha uzun sürer, bu nedenle bu zamanların borçları her zaman beklenenden daha büyüktür. Çoğu insan tüm maaşlarıyla yaşamaya alıştıkları için, bu borcu ödeyecek fazladan bir şeyleri yok. Bu nedenle, borçlarını mevcut gelir seviyelerinde geri ödemeyi göze alabilmek için ya gelirlerini artırmaları ya da yaşam tarzlarını önemli ölçüde küçültmeleri gerekiyor.

 

Tasarruf etmeye henüz başlamadıysanız, acil bir fonda tasarruf etmek için atabileceğiniz bazı adımlar aşağıda verilmişti . Muhtemelen, bir durgunluk döneminde paradan tasarruf etmeyeceksiniz çünkü ilgilenmeniz gereken başka meseleler olacak, bu yüzden finansal bir gerileme başlamadan önce tasarruf etmeye başlamak en iyisidir.

 

Durgunluk Giderici Bir Bütçe Oluşturun ve Borçlarınızı Ödeyin

Bir Bütçe Oluşturun ve Borçlarınızı Ödeyin Durgunluk Giderici
Bir Bütçe Oluşturun ve Borçlarınızı Ödeyin Durgunluk Giderici

Bir borç yükü taşımak tam da budur: bir yük. Ve işlerin kıt olduğu ve paranın kısıtlı olduğu bir durgunluk sırasında, bu yüksek borç ödemeleri zaten stresli bir duruma yalnızca daha fazla stres ekleyecektir. Bu nedenle, mali durumunuzu ve tüm ödeme yükümlülüklerinizi değerlendirmenin ve borçlarınızı ödemek için bir plan yapmanın zamanı geldi.

 

Bir durgunluk sırasında, borç geri ödemeleri bir yana, günlük masrafları karşılamak zor olabilir. Bu, borcunuzun kontrolden çıkmasına neden olabilir. Yüksek düzeyde borç taşımak çok risklidir, çünkü dış etkenlerdeki küçük bir değişiklik borcunuzu ödeme yeteneğinizi etkileyebilir. Şimdi ödemeleri yönetebiliyor olsanız da, bir iş kaybı veya bir faiz oranı artışı, bankaların kredi limitlerini sıkılaştırmasıyla birlikte bunu daha da kötüleştirebilir.

 

Borçlarınızı başarılı bir şekilde ödemenin ilk adımı, evinize gelen parayı ve bu paranın nereye gitmesi gerektiğini doğru şekilde yansıtan bir bütçe oluşturmaktır. Borcunuzu olabildiğince agresif bir şekilde ele almıyorsanız – ya da daha kötüsü, borcunuzu arttırmak. Bir bütçeye sahip olmak, azaltabileceğiniz harcama alanlarını belirlemenize yardımcı olur, böylece daha fazla paranız borcunuzu ödemeye gidebilir. Bir hane bütçesi oluşturmak için atabileceğiniz bazı ayrıntılı adımlar aşağıda verilmiştir , böylece imkanlarınız dahilinde yaşayabilir ve paranızı daha iyi yönetebilirsiniz.

 

Daha Tutumlu Bir Yaşam Biçimine Küçülterek Depresyon Arınması Yapın

Tutumlu Bir Yaşam Biçimine Küçülterek Depresyon Arınması Yapın
Tutumlu Bir Yaşam Biçimine Küçülterek Depresyon Arınması Yapın

Küçülme ve tutumlu bir şekilde yaşamayı öğrenmek harika bir strateji olabilir, çünkü daha azıyla idare etmeyi öğrenirseniz, tasarruflarınızı artıracaksınız ve bir durgunluk vurduğunda kendinizi yeni bir yaşam tarzına uyum sağlamakta zorlanırken bulamayacaksınız.

 

Tutumlu bir şekilde yaşamak, göründüğü kadar zor değildir ve popüler düşüncenin aksine, tutumlu bir yaşam tarzı, kuruşları çimdiklemek ve size neşe getiren şeylerden kendinizi mahrum bırakmak değildir. Aksine, yaşam tarzınız üzerinde minimum etkiyle masrafları azaltan bilinçli harcama seçimleri yapmakla ilgilidir.

 

Tutumlu bir şekilde yaşamaya başlamanın birçok yolu var. Ailenizin iki aracı varsa, bunu bire indirip toplu taşıma kullanmayı düşünün. Bu seçim tek başına size yılda 9.000 $ tasarruf sağlayabilir. Ya da iki arabaya sahip olmak gerekiyorsa, benzin maliyetinden tasarruf etmek için arabalardan birini daha yakıt verimli bir alt kompakt araç için satmayı düşünün. Ayrıca evinizin veya dairenizin boyutunu küçültmeyi, bakkaliye için daha az harcama yapmayı ve cep telefonu planınızı yeniden ölçeklendirmeyi de deneyebilirsiniz.

 

Anahtar, yaptığınız kesintilerin çok aşırı olmadığından emin olmaktır, yoksa gelecekte sürdürmek zor olacaktır. Daha azıyla nasıl idare edileceğini öğrenmek, durgunluğa dayanıklı yaşamın anahtarıdır . İşte paradan tasarruf etmek için daha tutumlu yaşam fikirleri edinin.

 

Gelirinizi Çeşitlendirerek Durgunluk Önüne Geçin

Durgunluk Önüne Geçmek için Gelirinizi Çeşitlendirin
Durgunluk Önüne Geçmek için Gelirinizi Çeşitlendirin

Çoğumuz “tüm yumurtalarınızı tek sepete koymayın” sözüne aşinayız ve bu atasözü gelir kaynağınıza uygulanabilir. Tüm geliriniz için yalnızca belirli bir işe güvenmek, doğal bir risk taşır, çünkü eğer ekonomi depolarsa ve işinizi kaybederseniz, tek gelirinizi ve tüm mali yükümlülüklerinizi yerine getirme yeteneğinizi de kaybedersiniz.

 

Birden fazla gelir akışına sahip olmak gerçekten yardımcı olabilir. Bir gelir kaynağı azalmaya başlarsa veya tamamen ortadan kalkarsa – ayakta kalmanıza yardımcı olacak başka kaynaklara sahip olursunuz. Gelirinizi çeşitlendirmek, mutlaka ikinci bir işe girmeyi gerektirmez. Aslında eşiniz sizden farklı bir sektörde çalışıyorsa, orada bazı gelir çeşitliliğiniz vardır. Bununla birlikte, kanatlarınızı uzatmak ve biraz daha fazla gelir elde etmek istiyorsanız, evinizde bir oda kiralamak, garajınızda bir yer kiralamak veya bir tane satın alacak kadar ileri gitmek gibi birçok farklı seçeneğe bakabilirsiniz. emlak gelir ve kiraya verir.

 

Oldukça esnek bir programınız varsa, bir hafta sonu işi bulmayı düşünebilirsiniz ve özellikle güçlü becerileriniz varsa veya bir tane geliştiriyorsanız, bu becerilerden para kazanmanın yollarını arayabilirsiniz. Örneğin, güçlü bir yazarsanız, serbest çalışan makalelere ve blog yazılarına bakabilirsiniz, eğer kurnazsanız kreasyonlarınızı Etsy’de satabilirsiniz ve evde becerikliyseniz, hizmetlerinizi Craigslist’te tanıtmayı düşünebilirsiniz. . Yine de bu örneklerin sizi sınırlamasına izin vermeyin. Sahip olduğunuz herhangi bir beceri veya yetenek, potansiyel olarak ekstra gelir elde etmenin bir yoluna dönüştürülebilir.

 

Yatırımlarınızı Çeşitlendirin

çeşitli yatırımlar yapın
çeşitli yatırımlar yapın

Gelirinizi çeşitlendirmenin yanı sıra, yatırımlarınızı çeşitlendirmek de önemlidir. Paranızın çoğunu borsa yatırımlarına bağlıysanız, tüm paranız tek bir yatırım türüne bağlıysa, ekonomik bir kriz mali bir felaket olabilir. Ve bu nedenle, yatırımlarınızı çeşitlendirmenin anahtarıdır. Yatırım portföyünüzü gözden geçirin ve yatırımlarınızın farklı sektörlere ve hatta farklı varlık türlerine yayıldığından emin olun, böylece piyasa düştüğünde yatırımlarınız o kadar etkilenmeyecek ve zararlarınız o kadar derin olmayacaktır.

 

Çeşitlendirme söz konusu olduğunda, paranızı bir dizi farklı yatırım aracına park edebilirsiniz. Gayrimenkul olarak ister bir ev, bir apartman dairesi, hatta bir arazi satın almak olsun. Genellikle zamanla değer kazanan ortak bir yatırımdır. Hisse senetlerine yatırım yapmak, özellikle de borsa endeksi takip edin. Portföyünüzün büyümesine yardımcı olmak için iyi bir yoldur ve tahviller genellikle gelir getirmenin iyi bir yolu olmuştur. Uluslararası yatırımları da düşünebilirsiniz, çünkü diğer ülkelere çeşitlilik de ekonomik gerilemeye karşı savunmasızlığınızı azaltmaya yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilecek Benzer Haberler:

2030 Gündeminde Avrupa Birliği’nin rolü
Avrupa Birliği (AB), 28 AB üyeliğinin bulunduğu BM süreçlerinde sıklıkla önemli bir liderlik rolü oynamıştır. üye devletler, düzenli ve tutarlı bir şekilde üye olarak oy kullanan ...
Moderna aşısı şiddetli alerjik reaksiyon
Bostonlu bir doktor, Moderna'nın aşı için türünün ilk bildirilen COVID-19 aşısına şiddetli alerjik reaksiyon gösterdiğini söyledi. Moderna ise bu durumu araştırmaya başladı. Bostonlu doktor Dr. Hossein ...
Kömür ekonomisi üzerine bazı düşünceler
Kömür ekonomisi üzerine heyecan verici bir çalışma var. En iyi bilinen çalışmalardan bazıları, çevre düzenlemelerindeki değişikliklerin kömürün çıkarıldığı topluluklar üzerindeki etkisini tahmin etmek için diğer iki ...
Dayanıklılığa olan artan ihtiyaç ve sürdürülebilir gıda sistemleri
Birçok kentsel alanda, nakit aracılı doğa yeterli, güvenli, besleyici ve yeterli yiyecek belirli bir gıda güvenliği yaratır ve beslenme zorlukları, eşzamanlı olarak yüksek istihdam seviyelerinden kaynaklanan ...
Haber Fotoğraflarla 24 Aralık Dünya
Dünya'da neler oluyor? Dünya'da görsel olarak iyi ve kötü yaşanan olayları haber niteliği taşıyan fotoğrafları haberler olarak sizlere sunuyoruz. Öyleyse Dünya'dan fotoğraflarla haberler...   Haber : HİNDİSTAN - ...
Can Dündar 27 yıl hapse mahkum edildi
Eski Cumhuriyet gazetesi editörü Can Dündar hakkında siyasi amaçlı olarak nitelendirilen suçlamalara gıyaben karar verildi. Tanınmış gazeteci, hukuk ekibinin siyasi güdümlü olarak nitelendirdiği terörle ilgili suçlamalardan gıyaben 27 ...
Kanada Sürdürülebilir Kalkınmada Yükseldi
Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı (SDSN) tarafından hazırlanan yeni bir rapor , Kanada'yı sürdürülebilir kalkınma açısından 162 ülke arasında 20. sırada gösteriyor. Kanada, % 77,9'luk toplam puanla ...
Deprem Güvenliği Tasarımı Yapıldı
Uluslararası inceleme paneli, Giant Magellan Telescope'un 14 milyon poundluk gözlemevini dünyanın sismik olarak en aktif bölgelerinden birinde deprem hasarından koruyabilen yenilikçi sismik koruma sistemini övüyor.   Geçen hafta, ...
Yüzyıl sonra mercan resifleri tükeniyor
BM çevre raporu, dünya mercan resifleri yüzyılın sonuna kadar tükenebilir. Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), sera gazı emisyonlarında ciddi düşüşler olmadığı sürece, dünyadaki mercan resifleri her ...
Çözüm Olarak Tarım İnovasyonu
Amerikan tarımı çevreye duyarlıdır, ekonomik olarak uygulanabilir ve tüketici odaklıdır ve başarı, Amerika Birleşik Devletleri’nin yeniliğe açık yaklaşımından kaynaklanmaktadır. Tarım İnovasyonu Gündem (AIA), Amerika Birleşik Devletleri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir